על הצלחה כלכלית

הכלכלה העולמית עוברת שינויים מסיביים המשפיעים על כולנו. ישנן שתי מגמות עיקריות המשפיעות על עתידו הפיננסי של כל אחד מאיתנו:

  1. המעבר מתשלום עבור שעות עבודה (קבלת משכורת אם רק מופיעים לעבודה) לתשלום עבור תפוקה (קבלת תשלום עבור התפוקה הרצויה שמייצרים בפועל).
  2. ניהול המשאבים של אירגונים גדולים כולל היום גם את המשאב האנושי והמגמה היא להשתמש במיקור חוץ כדי להשיג גמישות מירבית בהשמת עובדים למשימות לקבלת יחס עלות תועלת מיטבי.

לשתי מגמות אלו השפעה מכרעת על שוק העבודה המסורתי:

  • מקום עבודה כבר לא מבטיח ביטחון כלכלי היות ומעסיקים מעדיפים לפטר עובדים ולהוציא עבודות לגורמי חוץ.
  • מקומות עבודה מסורתיים הופכים נדירים יותר ויותר כאשר מעסיקים מעדיפים להעסיק קבלני משנה לביצוע משימות מאשר להעסיק עובדים משלהם.
  • מקומות העבודה המצויים כבר לא מבטיחים תעסוקה לטווח ארוך אלא תעסוקה המוגבלת למשימה מסויימת בלבד.
  • עובדים מרוויחים פחות עבור אותה כמות של עבודה.

dollar trapped in a  puzzle boxעבודה עבור אחרים סיפקה, בעבר, תחושה של ביטחון כלכלי לאנשים ואיפשרה להם לנהל חיים מתוכננים ונטולי דאגות כלכליות. כל זה משתנה היום -  מקום העבודה ה”בטוח” הוא היום יותר “הימור” מאשר ביטחון ואנשים נתקלים בבעיות שהם לא יודעים כיצד להתמודד איתן. כל זה גורם לתופעות כגון:

  • אנשים חווים מתח רב יותר בחיים שלהם, מה שגם משפיע לרעה על בריאותם.
  • אנשים מחפשים דרכים אלטרנטיביות להשתכר לפרנסתם, להיות אדון לעצמם.
  • “עבודה מהבית” הופכת פופולרית יותר ויותר כמקור הכנסה חלופי.

האינטרנט מהווה מוקד משיכה (כולנו שמענו על סיפורי ההצלחה) ורבים מנסים להשתמש בו כדי ליצור לעצמם מקור פרנסה נוסף או חלופי. רבים “מנסים את מזלם” ומחפשים דרכים מהירות וקלות לעשות כסף וכמובן שנכשלים בזה. עבודה באינטרנט איננה תלויה במזל, היא כרוכה בעבודה ודורשת ידע ומיומנות.

האינטרנט מאפשר לאנשים רבים, שמוכנים להשקיע את הזמן והמאמץ הנדרש, להקים לעצמם עסק מניב. אולם עסק אינטרנטי, כמו כל עסק אחר, דורש התייחסות רצינית ויכולת ניהול עיסקית. זה נכון שבאינטרנט אפשר להקים עסק בהשקעה ראשונית נמוכה ביותר אבל אם לא נתייחס לזה כמו לעסק, לא ננחל הצלחה.

לכן מומלץ לכל מי שרק מתחיל את דרכו העיסקית באינטרנט, לא להתחיל בהקמת עסק עצמאי משלו, אלא למצוא תוכנית מנוהלת היטב ולהצטרף אליה כדי ללמוד תוך כדי העשיה וצבירת הרווחים. באינטרנט יש היום הרבה מאד תוכניות והזדמנויות עיסקיות אולם רבות מהן מטרתן היחידה היא להעשיר את בעליהן על חשבון אלו שמצטרפים כדי לנסות ולהרוויח.

אם כך, מה צריך לבדוק בתוכנית אליה רוצים להצטרף כאשר בוחנים אותה?

No comments yet.

Leave a Reply