מה צריך לבדוק בתוכנית אליה רוצים להצטרף

הנה כמה נקודות בסיסיות אותן יש לבדוק:

מי עומד מאחורי התוכנית – מי האנשים מאחורי התוכנית (תתפלאו כמה תוכניות מסתירות את בעליהן), מה הרקע והניסיון שלהם, עד כמה הם אמינים וראויים לאמוננו.

מה מקבלים כאשר מצטרפים – תוכניות רבות אינן מציעות שום ערך עבור הכסף שמשלמים כדי להצטרף, אלא משתמשות בכסף הזה כדי לתגמל את אלו שהצטרפו לפנינו. כדי שתוכנית תהיה חוקית, עליה לספק ערך אמיתי תמורת התשלום שהיא גובה. ערך כזה יכול להיות בצורה של מוצרים שמביאים תועלת בשימוש או ניתנים למכירה, הדרכות ואימונים לעזור לנו להצליח, כלים שיעזרו לנו לבנות את העסק שלנו, ועוד.

כמה זה יעלה לנו – מה ההשקעה הראשונית הנדרשת (יש תוכניות שדורשות השקעה ראשונית של כמה עשרות דולארים בלבד ויש כאלו שדורשות השקעה של אלפים רבים), מהי עלות התיפעול החודשית (האם נדרשת קניה חוזרת מדי חודש בחודשו), האם יש עלויות נסתרות נוספות (האם נצטרך לשלם על כלים וחומרים להם נידרש כדי לעשות את העסק הזה) וכו’.

איך אפשר להרוויח מזה כסף – מהי תוכנית התגמול – מה הקריטריונים שמזכים אותנו בתגמול (יש לשים לב היטב לאותיות הקטנות), עד כמה קל או קשה להרוויח, האם נוכל להתחיל להרוויח מהר, כמה מהר נוכל להחזיר את ההשקעה הראשונית, האם יש פוטנציאל טוב לרווח גדול וכו’.

עד כמה תוכנית התגמול יציבה – האם תוכנית התגמול, כשתופעל במלואה, לא תגרום לחברה להוציא יותר ממה שהיא מכניסה. תוכניות רבות מציגות תוכנית תגמול “נדיבה” מתוך הנחה שלעולם לא יאלצו לשלם את כל מה שהם מבטיחים. במצב כזה, הם לא יוכלו לעמוד בהבטחות שפיזרו ויאלצו לסגת מתוכנית התגמול או לסגור את העסק.

ומה הלאה? בידקו איך העסק שלנו עובד או לימדו להכיר את הקבוצה שלנו או גלו איך המטריצה שלנו עובדת לטובתנו או לימדו עוד על התוכנית עליה אנחנו ממליצים

No comments yet.

Leave a Reply